Logo

BAĞIŞ BİLGİLENDİRME

           TSK Eğitim Vakfı; şehit çocukları ile muvazzaf/emekli personelin çocukları ve yakınlarının eğitim ve öğretimlerini desteklemek amacıyla kurulmuştur. Vakıf bu amacını 3 ilde (Ankara, İstanbul ve Eskişehir ) öğrenci yurdu işleterek gerçekleştirmektedir. Her yıl yaklaşık olarak 1.600 TSK personelinin çocuğuna, sağlıklı beslenmeleri dahil, kaliteli ve güvenli bir şekilde barınma imkanı sağlanmaktadır.  Vakıf hizmetlerinden yararlanmak için katkı payı/bağış yapma zorunluluğu bulunmamaktadır. Ancak 2015 yılından itibaren TSK Eğitim Vakfına katkı payı yatırılan her yıl için yurt ve karşılıksız  burs müracaatlarında ek 3 puan verilmektedir. Büyük şehirlerde mevcut yurtlara olan talep dikkate alındığında, yıllara yaygın olarak ek puanların sağlayacağı sıralamadaki öncelik önemli olacaktır.

           Söz konusu Vakıflara isteğe bağlı olarak Vakıfların Mütevelli Heyetleri tarafından belirlenen miktarda ve yılda bir kez katkı payı yatırılmaktadır. 2020 yılında yatırılacak katkı payı miktarları; MART 2020 ayında veya yıl içerisinde herhangi bir tarihte, subay, astsubay,sivil memurlar, uzman jandarma ve  uzman erbaşlar  için 40 (Kırk) TL olarak tespit edilmiştir.

         Yukarıda belirtilen tarihler dışında da katkı payı yatırılabilmektedir. Maaş aldığı bankaya talimat vermeden de Vakfın banka hesapları üzerinden yatırılacak katkı paylarında doğru bir şekilde mutlaka adı-soyadı, TC kimlik numarası belirtilmesi personelin herhangi bir mağduriyet yaşamasını da önleyecektir.

      Şehitlerimizin emaneti evlatlarımız, yurtlarımızdan ücretsiz ve öncelikli olarak  sizlerin destekleri ile faydalanmaktadır.

PERSONEL BAĞIŞ HESAPLARI

TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİ EĞİTİM VAKFI BAĞIŞ KABUL PRENSİPLERİ

Türk Silahlı Kuvvetleri Eğitim Vakfı; hiçbir şekilde ” Kişilerin Arzusu Dışında” bağış toplamamakta,

Şahıs veya kurumlara “Bağış Toplama Yetkisi” vermemekte,

Yardımsever vatandaşlarımızın kendi irade ve arzularıyla yaptıkları bağışları kabul

etmektedir.

DESTEKLERİNİZ

ÇOCUKLARIMIZIN EĞİTİMİNE, 

ŞEHİTLERİMİZİN EMANETİ EVLATLARIMIZA SAHİP ÇIKMAYA,

SİLAH ARKADAŞIMIZIN ÜZERİNDEKİ EĞİTİM MASRAFLARINI DESTEKLEMEYE,

GENÇLERİMİZİN GÜVENLİ BİR ORTAMDA EĞİTİMLERİNİN DEVAMINA,

DAHA ÇOK SAYIDA ÖĞRENCİMİZİN İYİ İMKANLARDA ÖĞRENİMLERİNİ SÜRDÜRMELERİNE,

AYDINLIK BİR GELECEĞE KATKIDA BULUNMAK İSTİYORSANIZ……

* EĞİTİME YAPACAĞINIZ KATKI, BİR KIVILCIMLA ATEŞ YAKMAKTIR.

Bağış Karşılığı Verilen Objeler

Image Map