Logo

YURT ÜCRETİ İADESİ İLE İLGİLİ AÇIKLAMA


Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizi de etkisi altına alan Covid-19 salgını nedeniyle öğretime ara verilmiştir. Bu nedenle, Yurtlarımızda kalan öğrenciler Mart 2020 ayı sonu itibariyle yurtlardan ayrılmışlardır.
TSK Eğitim Vakfı Yurt Hizmet Sözleşmesi ve MEB.lığı Yönetmeliğinin (4) maddesine göre öğrencinin yurttan ayrıldığı ayın ücretinin tamamı ve kalan aylara ait barınma hizmeti ücretinin %30’unun kesileceği ve kalan ücretinin iade edilmesi gerekmektedir. Milli Eğitim Bakanlığı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün konu ile ilgili yönetmelik doğrultusunda işlem yapılması gerektiği görüşüne rağmen, öğrenci ve velilerimizin mağduriyetlerini azaltmak amacıyla Nisan-Mayıs-Haziran 2020 aylarına ait yurt ücretlerinin kesinti yapılmadan iade edilmesi konusunda Yönetim Kurulu tarafından karar alınmıştır.
Yurt ücretlerini nakit olarak almak isteyen velilerimiz bağlı oldukları Yurt Müdürlüklerine ödemelerin hangi hesaba yapılacağını belirten dilekçe ile müracaat etmeleri gerekmektedir.
Kayıt yenilemenin başlayacağı tarih ve koşulları ile yeni döneme ait yurt ücretleri daha sonra web sitemizde duyurulacaktır.