Logo

Adaylığın Kesinleşmesi ve Kesin Kayıt İşlemleri

Geçici Kayıt ve Kabul Komisyonunca yapılan inceleme ve değerlendirmelerden sonra Vakıf Genel Müdürünün onayı ile kesinleşen asil öğrenci aday kayıt çizelgeleri, ilgili Yurt Müdürlüklerine gönderilir. Ayrıca sonuç asil adayların velilerine/kendilerine SMS ile bildirilir. Adaylar durumlarını, yurtlara gönderilen listelerden de takip edebilirler. Bu bilgiler aynı zamanda Vakfın internet adresinde yayınlanır. Asil adayların, yurtlara kesin kayıt işlemleri Vakıf Genel Müdürlüğünce belirtilen tarihler arasında yapılır.

 

Yurda kesin kaydını bildirilen tarihler arasında yaptırmayan öğrenciler ile sonradan yurda girmekten vazgeçenlerin yerine sıra ile yedek listedeki öğrenciler alınır ve velilerine/kendilerine asil listeye geçtikleri SMS ile bildirilir.

Adaylığa kabul edildiği Vakıf Genel Müdürlüğünce bildirilen öğrenciler, bu sitede müracaat bilgileri bölümünde belirtilen belgeler ile birlikte Yurt Müdürlüğüne başvurduklarında yurt aidatını peşin yada kredi kartına taksit yaptırarak ve depozitoları alınarak yurda kesin kayıt işlemleri yapılır.