Logo

ÖĞRENCİ YURTLARI TANITIMI

Türk Silahlı Kuvvetleri Eğitim Vakfı 1957 yılından bugüne ülkemizin değişik illerinde konuşlandırılmış yurtları vasıtasıyla kar amacı gütmeden eğitim alanında hizmet vermiştir. Hâlihazırda yurt hizmetlerine Ankara-Tandoğan, Eskişehir ve İstanbul-Haydarpaşa’da 3 kız, 3 erkek öğrenci yurdu olmak üzere toplam 6 yurtla devam etmektedir. Bu yurtlarda şehitlerimizin emaneti evlatlarımız öncelikli ve bütün hizmetlerden ücretsiz olarak istifade etmektedir.

Yurtlarımızdan istifade etmede öncelik TSK, J.Gn.K.lığı ile Sh.Güv.K.lığı personel çocuklarında olmakla beraber sivil vatandaşlarımızın çocukları da yurtlarımızda kalabilmektedir.

Vakıf olarak altı yurdumuzda kalan 1394 öğrencimize 24 saat güvenli ve huzurlu barınma imkânı sağlamanın yanı sıra; kahvaltı, akşam yemeği, 24 saat sıcak su, internet, çamaşır hizmeti, kütüphane, çalışma salonları, spor salonları, ütü odası, kantin, mescit, kafeterya ve hobi odaları imkânları sunulmakta; giderlerin bir kısmı vakıf tarafından sübvanse edilmektedir.

Ayrıca yurt yönetimleri öğrencilere danışma ve destek hizmeti verirken aileler ile de yakın bir iletişim içinde öğrencilerimizin öğrenim hayatlarını kolaylaştırmak vizyonu ile hareket etmektedirler. Öğrencilerimizyurtlarımızda kaldığı sürece sağlık başta olmak üzere her alanda yakından takip edilmektedir.

Ankara yurdumuzda 287 kız ve 154 erkek olmak üzere toplam 441 öğrenci barınmaktadır.Ankara’ nın merkezinde olan yurdumuz; Ankara Şehirlerarası Otobüs Terminali (AŞTİ) ve Dikimevi arasında olan ANKARAY metrosuna 30 metre, Yüksek Hızlı Tren Garı (ATG) ile Havaalanı transit taşıma araç durağına 500 metre mesafededir. Bunun yanında Ankara, Gazi ve Hacettepe Üniversitelerinin bazı bölümlerine yürüme mesafesindeki yerleşim yeri ile öğrencilerimize çok büyük kolaylık sağlamaktadır.

(Yurt resim ve videolarını görmek için tıklayınız).

Eskişehir yurdumuz 190 kız ve 199 erkek olmak üzere toplam 389 öğrenci barınmaktadır Bu yurdumuz; Osmangazi Üniversitesi’ne yürüyüş mesafesinde, Anadolu ve Eskişehir Teknik Üniversitesi’ne tramvay ve otobüslerle 20 dakikalık ulaşım mesafesindedir.

(Yurt resim ve videolarını görmek için tıklayınız).

İstanbul-Haydarpaşa yurdumuz ise 312 kız ve 252 erkek olmak üzere toplam 564 öğrenci barınma kapasitesine sahiptir İstanbul’un ulaşım yönünden en gelişmiş bölgesinde olan yurdumuz iki yakayı birbirine bağlayan Marmaray hattı durağının yurdun yanında olması nedeniyle ulaşımında büyük bir avantaj sağlamaktadır.

(Yurt resim ve videolarını görmek için tıklayınız).

Türk Silahlı Kuvvetleri Eğitim Vakfı kuruluşundan bugüne binlerce öğrenciyi barındırmış, eğitim ve öğretimlerine destek olmuş ve geleceklerini inşa etmelerine katkı sunmuştur. Bundan sonrada siz öğrencilerimize güvenli ve huzurlu barınma imkânı yanı sıra en ekonomik şartlarda ve yüksek standartlarda hizmet vermeye devam edeceğiz. Her zaman çatımız altında bulunan öğrencilerimiz ve personelimizle beraber büyük bir aile olmak ve gençlerimizin geleceklerine katkıda bulunmak en kutsal görevimiz olacaktır.